Zápasový deň Milana Tomašíka

20.01.2012 17:10

Asi každý florbalista sníva o tom, že si raz zahrá v najlepšej lige sveta, vo švédskej Superlige. Kým sa tak stane, my sme si pre vás exkluzívne pripravili pohľad do "kuchyne" klubu IBK Dalen. Český reprezentant Milan Tomašík vám popíše ako vyzerá jeho zápasový deň.

Zdravím všechny.

Zkusím vám ve zkratce nastínit, jak vypadá můj hrací den, tedy den, ve který se hraje Superliga. Velmi důležitou přípravou na hrací den je trénink. Tréninky musí být kvalitní, v tempu a nic se nesmí podcenit. Když budete dělat věci na tréninku naplno, budete dobře připraveni na zápas a navíc se to i v samotném zápase projeví.

My máme tréninky 4-5x týdně, ať už v hale nebo venku a řeknu vám, běhat venku 45 minut v -10 stupních není žádná legrace. Navíc musíme chodit minimálně 2x týdně do posilovny, takže o připravenosti na zápas nemůže být ani řeč.

V mém, našem případě, v případě IBK Dalen hodně rozhoduje to, jestli se jedná o domácí nebo venkovní utkání. Nyní se vám pokusím přiblížit a nastínit můj den, kdy hrajeme doma.

Když hrajeme v Gamlia Aréně, našem novém stánku, je mnohem jednodušší se po kvalitním spánku soustředit na zápas. Téměř většina zápasů se odehrává v neděli od 17 hodiny. Ráno vstanu, je lepší si trošku pospat, ale ne zase moc, aby tělo bylo na zápas připravené. Vstávám kolem 9-10 hodiny, dám si snídani, nějaké cereálie s mlékem, sladké pečivo nebo pečivo s nutelou. Podívám se na internet, co je zajímavého, chatuju s přáteli a velmi často relaxuju u hraní NHL nebo FIFA na Xboxu.

Po poledne si dám menší svačinu, nějaké ovoce nebo sandwitch, protože 3 hodiny před domácím utkáním máme sraz na hale a podává se oběd. Z apartmánu do haly to mám zhruba 3 minuty autem, 5 minut na kole nebo ve výjimečných případech, 15 minut pěšky. Míváme těstoviny s boloňskou omáčkou k tomu vodu, kávu. Poté se všichni postupně přesouváme do šatny, kde hraje hudba, kterou z velké části pouštím já osobně, takže jsem takový menší DJ. Každý si dělá svoje potřebné věci, připravuje si hokejky, baví se se spoluhráči, rozmlouvá se s ternérem. Velká většina z nás se obleče do týmové teplákovky a vydáme se směr ven, kde hrajeme fotbal nebo americký fotbal. Je to takové menší odlehčení před zápasem.

Šatňa IBK Dalen

Poté se všichni přesuneme do šatny, kde se koná předzápasová porada. Ta bývá v 15:30. Rozebíráme naší taktiku, o soupeřově taktice a hráčích míváme poradu den před zápasem.

Po poradě si sedneme v lajnách a prodiskutujeme si společně co a jak chceme hrát, poté se převlečeme do předem připravených rozcvičovacích věcí, které jsou umístěny na jednotlivých místech, proběhnou poslední přípravy před vběhnutím na hrací plochu a jde se na warm up. Ten začínáme v 16:20, shromáždíme se u branky, všichni se navzájem povzbuzují a jdeme se rozběhat. Po rozběhání probíhá dynamický strečink a rozchytání gólmanů. Všechno tohle trvá zhruba 30 minut. Poté se přemístíme do naší druhé, menší šatny, kde jsou nachystány dresy a ovoce. Převlečeme se, něco malého ještě zakousneme a při znění naší hudby vběhneme na hřiště. Zahajovací pětice potom postupně jednotlivě vbíhá na hrací plochu a všichni aplaudují. Jde se k brance, zařveme společně ,,ett, tva, tre Dalen,, (jedna, dvě, tři Dalen) a jde se na to!