Mészárosove kúzla na helvétsky kríž nestačili

02.12.2012 15:40

Slovenský tím dnes zažil krst ohňom vo vypredanej Sporthalle Wankdorf v Berne proti domácemu Švajčiarsku. Na úvod sa oba tímy oťukávali a hralo sa z jednej strany na druhú. Náš tím hral pozorne a v bránke sa mohol spoľahnúť na výborného Mészárosa. So súperom sme hrali vyrovnanú partiu až do 9.minúty, kedy po chybe Komačku vyslal nechytateľný projektil Antener a domáci viedli 0:1.  Zverenci trénera Holovku sa prezentovali viacerými sľubnými šancami, ale ani jedna loptička neskončila v bránke. A tak prišli ďalšie dva góly reprezentácie helvétskeho kríža, 0:3. V čas 16:23 putoval na trestnú lavicu Komačka a Simon Stucki využil ponúknutú šancu najlepšie ako mohol. Prvá tretina sa tak skončila za stavu 0:4 v náš neprospech.

Aj v prostrednej časti mali domáci zápas v rukách a slovenským reprezentantom dovolili len veľmi málo. V 32.minúte sme dostali výhodu v podobe presilovej hry, no táto výhoda sa zmenila skôr na nevýhodu. Komačkovu strelu brankár aj so šťastím vytesnil a Švajčiarsko nám ukázalo ako sa hrá v oslabení. Loptičku mali pevne v moci a oslabovku korunoval gólom Joel Krähenbühl, 0:5. Našťastie sa onedlho dočkalo aj Slovensko, prvý gól na šampionáte strelil Juraj Matejka. Čestným gólom nášho kapitána sme tak konečne neprehrávali na nulu, 1:5. Bohužiaľ do konca druhej časti sme inkasovali ešte dva góly, na svetelnej tabuli svietil stav 1:7

Do záverečnej tretiny slovenskí reprezentanti nastupovali so šesťgólovým mankom. V 44.minúte prišlo druhé vylúčenie domácich. Poučení z prvej presilovej hry sme začali aktívnejšie a po pár sekundách znížil na 2:7 Ladislav Gál. O minútu neskôr nešťastne dopadol na palubovku obranca Klapita a do hry už nezasiahol. Hra sa v posledných minútach zápasu viac otvorila a šance sa striedali na oboch stranách. Slovensko po druhom góle ožilo a viac sa tlačilo do útoku. Ako správny kapitán na seba všetko zobral Matejka, ktorý po krásnej prihrávke od Žáka pridal svoj druhý gól v zápase, 3:7. Minútu pred koncom podčiarkol štvrtým gólom Slovenska Gál. Skóre zápasu ale uzavreli domáci hráči, 11 sekúnd pred koncom sa presadil Emanuel Antener

Matejka a Gál dali po dva góly, Mészáros dnes v bránke doslova čaroval, no ani to nestačilo na výhru našej reprezentácie. Švajčiari dnes ukázali, že právom patria do svetovej top štvorky. Túto prehru treba hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalší duel v utorok proti Estónsku.

Slovensko - Švajčiarsko 4:8 (0:4, 1:3, 3:1)
Góly: Matejka 2, Gál 2 - Christoph Hofbauer 2, Antener 2, Dysli, Stucki, Krähenbühl, Fankhauser
Vylúčenia: 2:2

Najlepší hráči: Juraj Matejka -  Joel Krähenbühl