Kráľ Fridrich posadil Tatran znovu na trón

21.04.2012 22:15

Český florbal dnes prepisoval históriu. Po prvýkrát sa finálová séria hrala len na jeden zápas. Superfinále prepísalo aj historický rekord návštevnosti, keď si na zápas našlo cestu 7877 divákov.

Tatran Omlux Střešovice - 1.SC WOOW Vítkovice 5:4pp (0:1, 2:1, 2:2, 1:0)

Góly: 32. Fridrich (Ondrušek), 39. Fridrich (Ondrušek), 44. Garčar (Von der Pahlen), 56. Natov (M. Vávra), 63. Fridrich (Podhráský) – 3. Hrubý (Kološ), 33. Kološ (Suchánek), 45. Matúš (Jelínek), 49. Řezanina (Jankulár)

Od úvodu sme mohli sledovať vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Na každý gól Vítkovice dokázal Tatran odpovedať a tak bolo po dvoch tretinách skóre 2:2. Keď v tretej časti vyhrávali Vítkovice po góle Řezaninu 4:3, vyzeralo to tak, že si domov odnesú titul. Všetko bolo ale nakoniec inak. Natov v 56.minúte vyrovnal na 4:4 a kráľ Fridrich v tretej minúte predĺženia vrátil Tatranu majstrovský trón.

Diváci si prišli na svoje a videli finále ako má byť. Mužom zápasu bol jednoznačne kapitán Tatranu Milan Fridrich, ktorý aj napriek zraneniu nastúpil, zaznamenal hattrick a v predĺžení rozhodol o víťazstve Tatranu.